Fleet management pre malé firmy – podnikateľov

Podnikatel-freepik 

 

Aj keď si pojem fleet management väčšina ľudí spája hlavne s veľkými firmami, nie je to tak. Správa vozového parku zohráva dôležitú úlohu pri každej spoločnosti.

  

V prvom rade si treba uvedomiť, že fleet management v sebe zahŕňa oveľa viac činností a procesov, než je samotné obstaranie firemného auta. Nesmieme zabudnúť na pravidelnú údržbu, riešenie prípadných škôd, určenie, kto a za akých podmienok môže firemné vozidlá riadiť a v neposlednom rade následný odpredaj vyradených áut.

 

Zhruba polovica firiem u nás pritom svoj vozový park nijako systematicky nespravuje a tým sa aj zbytočne pripravuje o peniaze. Efektívny fleet management totiž dokáže ušetriť naozaj značné množstvo prostriedkov. To ale vyžaduje buď zamestnanie odborníka priamo na pozícii fleet managera, alebo outsourcing celej správy externej firme.

 

Pretože nábor ďalšieho zamestnanca sa menším firmám často neoplatí, je zverenie fleet manažmentu do rúk profesionálov tým najlepším riešením. Potrebné know-how dokáže firme pri správe vozového parku ušetriť až miliónové čiastky a outsourcing taktiež zamestnancom poskytuje viac času venovať sa dôležitým aktivitám firmy (čo firme prinesie viac zisku aj v všeobecnom meradle).

 

Ste vlastníkom malej firmy a radi by ste svoj fleet management zverili profesionálom? Sixt leasing prináša individuálne riešenie správy vozového parku priamo na mieru každému klientovi. Neváhajte nás kontaktovať, radi vám oznámime viac podrobností.

Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať:
0948 219 071
Toto je testovací verze stránek