Havarijné poistenie

Sixt Leasing pracuje s najväčšími poisťovacími spoločnosťami na našom trhu.

Naším cieľom je zaistiť čo najkvalitnejšie krytie rizík spojených s prevádzkou vozidla za optimálnu cenu. Likvidácia poistných udalostí prebieha priamo v Sixt Leasingu.

Našimi preferovanými poisťovňami sú Kooperativa, Allianz SP a Uniqua.

Pre nahlásenie vzniknutej poistnej udalosti môžete použiť formulár, ktorý je súčasťou driver setu alebo formulár na naších webových stránkach.

 

Havarijne poistenie

 

Čo havarijné poistenie kryje? Nie sú to len havárie, pomôže vám aj v prípade živelnej katastrofy, odcudzenia vozidla alebo vandalizmu (s prepichnutými pneumatikami alebo poškriabaným lakom sa bohužiaľ už niekedy stretol nejeden vodič). K základnému poisteniu býva navyše možnosť dokúpiť ešte tzv. doplnkové poistenie. Tá si nemôžete zaobstarať samostatne a vzťahujú sa na špecifické prípady poškodenia auta. Najčastejšie sa jedná o poistenie čelného skla, poistenie batožiny alebo poistenie pneumatík.

Aj asistenčná služba je dnes už štandardne využívanou súčasťou havarijného poistenia. Čo vlastne môže zahŕňať? To záleží na konkrétnom rozsahu, ktorý si každý klient dojednáva podľa vlastných požiadaviek. Najčastejšie asistenčná služba zaisťuje odťah a úschovu vozidla, dovoz pohonných hmôt a drobné okamžité opravy na mieste (napríklad výmena pneumatiky). Ruka v ruke s tým tiež často prichádza potreba zaistenia náhradného vozidla – aj to môže havarijné poistenie riešiť.

Dôležitým pojmom, ktorý sa v súvislosti s havarijným poistením skloňuje, je tzv. spoluúčasť. Tá označuje čiastku, ktorou sa ako poistený podieľate na vzniknutej škode a jej poistnom plnení. Jej nastavenie opäť záleží na konkrétnej poistke, všeobecne ale platí, že čím vyššie ju nastavíte, tým nižšie je potom naopak poistné. Spôsob nastavenia môže byť buď formou percenta zo škody, alebo fixnej čiastky.

Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať:
0948 219 071
Toto je testovací verze stránek