Tipy pre majitelov leasingových vozidiel

Ak sa rozhodnete pre prenájom vozidla pomocou niektorej formy leasingu (operatívny, full-service, spätný, alebo iný), máme pre vás niekoľko užitočných informácií a tipov:

 

auto ikona

 

1.     DPH splátok je plne daňovo odpočítateľné

V prípade, že plánujete rozšíriť váš firemný vozový park, je pre vás leasing výhodnejší ako samotný nákup. DPH mesačné splátky si totiž môžete kompletne odpočítať z daní a navyše znižuje aj vašu celkovú daňovú povinnosť. Nemusíte si tiež robiť starosti s odpisom starých vozidiel – všetko za vás vyrieši leasingová spoločnosť.

 

2.     Využívajte naplno výhody digitalizácie

Online aplikácie všetkého druhu sú už v dnešnej dobe samozrejmosťou – pre svojich klientov preto ponúkame celý rad možností, ako si prevádzku vozidiel v leasingovom režime uľahčiť. Preferujeme elektronickú fakturáciu, ktorá šetrí nielen váš čas, ale aj životné prostredie.

Zadarmo poskytujeme klientom Sixt Leasing on-line reportingový nástroj Sixt Fleet Control. Vďaka nemu máte prehľadne na jednom mieste dostupné všetky zmluvy, štatistiky, prehľad servisných nákladov a ďalšie analýzy.

Okrem prehľadov a štatistík máte tiež možnosť sledovať pohyb Vašich vozidiel v reálnom čase, spolu s automatickým generovaním knihy jázd a informácií o spotrebe paliva. To všetko vám umožní aplikácia Sixt Monitor

Prevádzka vozového parku nebola nikdy jednoduchšia!

 

3.     Profitujte na zľavách a akčných ponukách

Leasingové spoločnosti dostávajú od svojich zmluvných partnerov výhodnejšie ceny, než aké sú poskytované jednotlivým zákazníkom. Sixt Leasing má pre svojich klientov k dispozícii výrazné zľavy na vozidlá popredných svetových značiek, ale aj výhodné sadzby poistenia a servisných prác. S operatívnym leasingom tak môžete rovnaký produkt aj služby získať oveľa lacnejšie.

 

4.     Využívajte služby, ktoré vám prevádzku vozidla uľahčia

Popri klasickom operatívnom leasingu, kde je v cene mesačnej splátky iba prenájom vozidla a základné poistenie, ponúkajú leasingové spoločnosti väčšinou ešte tzv. full service leasing. Ten v sebe zahŕňa aj ďalšie služby, ako je napríklad pravidelný servis a prezúvanie pneumatík. Sixt Leasing v rámci full service leasingu ponúka celú škálu služieb, ktoré k svojmu vozidlu môžete čerpať – asistenčná služba, tankovacie karty, administrácia pokút, pick up and delivery a ďalšie. Môžete si navyše vybrať len to, čo skutočne využijete – rozsah služieb si volí každý klient individuálne a priamo na mieru svojim potrebám.

 

5.     Skúste „vrátenie nanečisto“

Aby ste predišli nepríjemnostiam pri vrátení vozidla po uplynutí doby leasingu, ponúka Sixt Leasing svojim klientom možnosť vrátiť vozidlo tzv. nanečisto. Niekoľko týždňov pred dohodnutým návratom vozidla si môžete auto nechať skontrolovať, či na ňom nevznikla poškodenie nad rámec bežného opotrebovania. Pokiaľ sa také poškodenie nájde, nemusíte si robiť starosti – riešia sa prostredníctvom havarijného poistenia. S vrátením nanečisto sa tak pri ukončení leasingu nemusíte báť nepríjemného prekvapenia v podobe nečakaných výdavkov.

 

business leasing 

 

Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať:
0948 219 071